Повернення податків

Повний перелік документів, які необхідно подати на повернення податків з Німеччини:

1. Оригінал аплікаційної форми (заповнена та підписана);

2. Копія закордонного паспорта;

3. Оригінал довідки про доходи в Україні (та її переклад німецькою мовою);

4. Оригінал або копію Lohnsteuerbescheinigung (довідку про сплату податків), якщо є;

5. Виписки по заробітній платі від німецького роботодавця (лише, якщо немає Lohnsteuerbescheinigung). Можна надати копії.

З чого почати?

Крок 1. Роздрукуй та заповни аплікаційну форму (повернення податків за останні 4 роки ). 

Крок 2. Зроби копію першої ідентифікаційної сторінки закордонного паспорту (де фото).

Крок 3. Отримай довідку про доходи в Україні за рік (той, протягом якого ти працював у Німеччині).

Крок 4. Отримай від роботодавця Lohnsteuerbescheinigung (довідку про сплату податків), за можливості.

Крок 5. Занеси усі документи до нашого офісу або надішли їх «Новою поштою» із доставкою на адресу

Вітаємо, ти зробив усе необхідне для повернення свої коштів!

Далі цим займемось ми!

Питання і відповіді

ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПРО ДОХОДИ В УКРАЇНІ ТА ЧИ ПОТРІБНО ЇЇ ПЕРЕКЛАДАТИ?

Для повернення податків з Німеччини заявник повинен отримати довідку про доходи в Україні за весь той рік (а не квартал, чи півріччя!!!), коли він працював у Німеччині. Таку довідку видає Податкова адміністрації за місцем проживання або за місцем реєстрації та/або отримання доходів. Адреси податкових інспекцій України тут. Довідка видається безкоштовно протягом 3-5 робочих днів.

ЗВЕРНИ УВАГУ! ЗАРАЗ ДОВІДКУ МОЖНА ЗАМОВИТИ ОН–ЛАЙН.

Професійний переклад твоєї довідки німецькою мовою та її правильне завірення виконуємо ми самі.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО НАДАТИ В ПОДАТКОВІЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОВІДКИ ПРО ДОХОДИ?

1) Заява на отримання довідки про доходи. Бланк можна скачати тут. Зразок заповненої заяви можна переглянути тут.

2) Оригінал внутрішнього паспорту та ідентифікаційний код. Заяву може занести до податкової хтось із твоїх друзів чи родичів, однак отримати її зможеш лише ти особисто.

ЯКЩО ПРОТЯГОМ РОКУ, ЗА ЯКИЙ Я ХОЧУ ПОВЕРНУТИ ПОДАТКИ, Я НЕ ПРАЦЮВАВ В УКРАЇНІ ТА НЕ МАВ ОФІЦІЙНИХ ДОХОДІВ, ЧИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ДОВІДКУ ПРО ДОХОДИ?

Довідка є обов’язковою! Якщо заявник не мав доходу в Україні протягом року, довідка має засвідчити цей факт.

ЗА СКІЛЬКИ РОКІВ Я МОЖУ ПОВЕРНУТИ ПОДАТКИ?

Можна повернути податки, сплачені в Німеччині за останні 4 роки. У 2018 році ми приймаємо заявки на повернення податків за 2014-2017 роки включно.

ЯК ПЕРЕДАТИ ВАМ ДОКУМЕНТИ?

Ти можеш особисто занести документи до нас в офіс або надіслати їх поштою з доставкою на офіс. Найзручніше на сьогодні для цього використовувати «Нову пошту».

ЧИ ВИГІДНО ПОВЕРТАТИ ПОДАТКИ, ЯКЩО ЇХНЯ СУМА НЕ ВЕЛИКА?

Однозначно варто. Порахуй, з суми податків, які ти хочеш повернути, утримається 14% або 50 євро за послуги тільки після повернення податків. Наперед ти нічого не платиш! Довідка про доходи видається безкоштовно. ЇЇ переклад із завіренням та надсилання нам поштою обійдеться бл.400 грн.

ЯК МЕНІ ДІЗНАТИСЯ СКІЛЬКИ Я СПЛАТИВ ПОДАТКІВ?

У Німеччині сума сплачених податків студентами сягає в середньому 9,5-11% від нарахованої зарплати. Точну інформацію ти можеш знайти у своїх виписках про зарплату та довідці про сплачені податки (Lohnsteuerbescheinigung).

ДЕ МЕНІ ВЗЯТИ ДОВІДКУ ПРО СПЛАЧЕНІ ПОДАТКИ (LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG)?

Якщо ти перебував на одному із наших підприємств-партнерів, ми самі безкоштовно візьмемо для тебе цю довідку у роботодавця. Якщо ти працював на іншому підприємстві, звернись, будь-ласка, напряму до свого роботодавця. Якщо ти подаєш документи без довідки, її доведеться отримувати нашим закордонним партнерам RT TAX, що коштуватиме тобі додатково 17 євро.

КОЛИ Я МОЖУ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ?

Документи приймаються німецькою податковою по завершенні податкового року. Тобто, якщо ти працював у 2017 році, твою заяву на повернення податків ми приймаємо з початку 2018 року. Якщо ти працював у 2014, 2015, 2016 роках, то заяву ми приймаємо у будь-який час.

СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ВАШІ ПОСЛУГИ ПО ПОВЕРНЕННІ ПОДАТКІВ?

Ми співпрацюємо з європейською компанією RT TAX, яка утримує 14% від суми повернення, але не менше 50 євро. Ти не сплачуєш ці кошти наперед, а лише у разі повернення податків. Така оплата береться за кожен податковий рік. Один рік дорівнює одній оплаті.

СКІЛЬКИ КОШТІВ У СЕРЕДНЬОМУ МОЖНА ПОВЕРНУТИ?

Розмір суми повернення залежить від сукупності доходів в Україні та Німеччині за 1 рік. У середньому наші заявники повертають від 50 до 1000 євро.

ЯК ДОВГОГ ТРИВАЄ ПРОЦЕДУРА ПОВЕРНЕННЯ?

Процедура повернення податків після надсилання документів до Німеччини триває у середньому 4 місяці. Однак просимо зауважити, що час розгляду документів залежить виключно від німецької податкової. Ми, нажаль, не маємо змоги пришвидшити його. Як тільки твоя заявка буде розглянута, ти одразу ж отримаєш повідомлення.

ЯКИМ ЧИНОМ Я ОТРИАМАЮ КОШТИ?

Гроші будуть перераховані на твій рахунок у банку. Ти отримаєш лист на електронну пошту, в якому за посиланням потрібно буде внести твої банківські реквізити. Якщо ти ще не маєш рахунку в євро, тобі треба буде звернутись в банк в Україні, відкрити його і взяти повні реквізити! Зауваж, за переведення коштів банк утримує бл.15 євро від суми переказу.