Повний перелік документів, які необхідно подати на повернення податків з Німеччини:

1. Аплікаційна форма (заповнена та підписана);

2. Копія або скан закордонного паспорту;

3. Довідка про доходи в Україні (довідку можна замовити на сайті Дія );

4. Оригінал або копію Lohnsteuerbescheinigung (довідку про сплату податків), якщо є;

5. Виписки по заробітній платі від німецького роботодавця (лише, якщо немає Lohnsteuerbescheinigung). Можна надати копії.

 

З чого почати?

Крок 1. Заповни аплікаційну форму (повернення податків за останні 4 роки).

Якщо повертаєш податки ЛИШЕ за 2023 рік! ProfiteamLLC_GER_UA 2023
Якщо повертаєш податки за 2020, 2021, 2022, 2023 роки!! ProfiteamLLC_GER_UA_4years
Зразок заповнення за посиланням: приклад_аплікаційна форма_RTTAX_2023приклад_аплікаційна форма_RTTAX_2020-2023 

Крок 2. Зроби копію, фото або скан першої ідентифікаційної сторінки закордонного паспорту (де фото).

Крок 3. Отримай довідку про доходи в Україні за рік (той, протягом якого ти працював у Німеччині). УВАГА!!! Довідку можна замовити на сайті Дія

Крок 4. Отримай від роботодавця Lohnsteuerbescheinigung (довідку про сплату податків) або виписки по заробітній платі (Abrechnung)

Крок 5. Роздрукуй та заповни ”Акт про надання інформаційних послуг”. Скачати акт можна за посиланням: Акт_2023

Крок 6. Надішли пакет документів Новою Поштою. Для отримання детальної інформації, будь ласка, зв’яжись з нашим менеджером, за номером телефону 067-636-59-79 (Юлія).

Вартість наших послуг складає 980 грн, в цю вартість входить:
-перевірка вашого пакету документів
-пересилка ваших документів до європейського партнера на розгляд та подання в податкову
– переклад та завірення довідки про доходи в Україні

Вітаємо, ти зробив усе необхідне для повернення свої коштів! Далі цим займемось ми!

Питання і відповіді

ВАЖЛИВО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

При заповненні аплікаційної форми ОБОВ’ЯЗКОВО ВКАЗУЙ

СВОЮ АКТИВНУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ!!! Після подачі документів, НА ВКАЗАНУ ТОБОЮ електронну пошту прийдуть повідомлення, які міститимуть інформацію про суму повернення та посиланням для внесення твоїх банківські реквізитів на які будуть переказані кошти!!!

У деяких випадках податкові органи можуть надіслати чек про повернення податку безпосередньо на вашу домашню адресу. Прохання вказувати фактичну адресу місця проживання. Якщо вам надійде лист від податкової на домашню адресу, будь ласка, повідомте нас про це.

Якщо в довідці про доходи в Україні (за період повернення податків) міститься інформація про ВЕЛИКИЙ дохід (купівля/продаж будинку, квартири, автомобіля тощо) німецька податкова надасть вам відмову у поверненні коштів!!!

 

ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПРО ДОХОДИ В УКРАЇНІ ТА ЧИ ПОТРІБНО ЇЇ ПЕРЕКЛАДАТИ?

Для повернення податків з Німеччини заявник повинен отримати довідку про доходи в Україні за весь той рік (а не квартал, чи півріччя!!!), коли він працював у Німеччині. Таку довідку видає Податкова адміністрації за місцем проживання або за місцем реєстрації та/або отримання доходів. Адреси податкових інспекцій України за посиланням https://www.tax.gov.ua/pro-sts-ukraini/struktura-/teritorialni-organi/. Довідка видається безкоштовно протягом 3-5 робочих днів.

ЗВЕРНИ УВАГУ! ЗАРАЗ ДОВІДКУ МОЖНА ЗАМОВИТИ ОН–ЛАЙН за посиланням https://diia.gov.ua/services/dovidka-pro-dohodi

Якщо ваш річний дохід в Україні (вказаний в довідці)  перевищує 2400 EUR – вам буде відмовлено в поверненні податків сплачених в Німеччині!!!!!!!!!!

Професійний переклад твоєї довідки німецькою мовою та її правильне завірення виконуємо ми самі.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО НАДАТИ В ПОДАТКОВІЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОВІДКИ ПРО ДОХОДИ?

1) Заява на отримання довідки про доходи.

2) Оригінал внутрішнього паспорту та ідентифікаційний код. Заяву може занести до податкової хтось із твоїх друзів чи родичів, однак отримати її зможеш лише ти особисто.

ЯКЩО ПРОТЯГОМ РОКУ, ЗА ЯКИЙ Я ХОЧУ ПОВЕРНУТИ ПОДАТКИ, Я НЕ ПРАЦЮВАВ В УКРАЇНІ ТА НЕ МАВ ОФІЦІЙНИХ ДОХОДІВ, ЧИ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ДОВІДКУ ПРО ДОХОДИ?

Довідка є обов’язковою! Якщо заявник не мав доходу в Україні протягом року, довідка має засвідчити цей факт.

ЧИ МОЖУ Я ПОВЕРНУТИ ПОДАТКИ ЗА 2023 РІК ПЕРЕБУВАЮЧИ НА ТЕРИТОРІЇ НІМЕЧЧИНИ?

Так. Для більш детальної консультації, просимо Вас звернутися до нашого менеджера з повернення податків.

ЗА СКІЛЬКИ РОКІВ Я МОЖУ ПОВЕРНУТИ ПОДАТКИ?

Можна повернути податки, сплачені в Німеччині за останні 4 роки. У 2024 році ми приймаємо заявки на повернення податків за 2020-2023 роки включно.

ЯК ПЕРЕДАТИ ВАМ ДОКУМЕНТИ?

Ти можеш особисто занести документи до нас в офіс або надіслати їх поштою з доставкою на офіс. Найзручніше на сьогодні для цього використовувати «Нову пошту».

ЧИ ВИГІДНО ПОВЕРТАТИ ПОДАТКИ, ЯКЩО ЇХНЯ СУМА НЕ ВЕЛИКА?

Порахуй, з суми податків, які ти хочеш повернути,  утримається 16% або 99 євро за послуги тільки після повернення податків. Наперед ти нічого не платиш! Довідка про доходи видається безкоштовно.

ЯК МЕНІ ДІЗНАТИСЯ СКІЛЬКИ Я СПЛАТИВ ПОДАТКІВ?

У Німеччині сума сплачених податків студентами сягає в середньому 9,5-11% від нарахованої зарплати. Точну інформацію ти можеш знайти у своїх виписках про зарплату та довідці про сплачені податки (Lohnsteuerbescheinigung).

ДЕ МЕНІ ВЗЯТИ ДОВІДКУ ПРО СПЛАЧЕНІ ПОДАТКИ (LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG)?

Якщо ти перебував на одному із наших підприємств-партнерів, ми самі безкоштовно візьмемо для тебе цю довідку у роботодавця. Якщо ти працював на іншому підприємстві, звернись, будь-ласка, напряму до свого роботодавця. Якщо ти подаєш документи без довідки, її доведеться отримувати нашим закордонним партнерам, що коштуватиме тобі додатково 20 євро.

КОЛИ Я МОЖУ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ?

Документи приймаються німецькою податковою по завершенні податкового року. Тобто, якщо ти працював у 2023 році, твою заяву на повернення податків ми приймаємо з початку 2024 року. Якщо ти працював, то заяву ми приймаємо у будь-який час.

СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ВАШІ ПОСЛУГИ ПО ПОВЕРНЕННІ ПОДАТКІВ?

Ми співпрацюємо з європейською компанією, яка утримує 16% від суми повернення, але не менше 99 євро. Ти не сплачуєш ці кошти наперед, а лише у разі повернення податків. Така оплата береться за кожен податковий рік. Один рік дорівнює одній оплаті.

Вартість банківських послуг, які сплачує компанія партнер становить  25 Євро. Компанія не несе відповідальності за будь-які платежі, які може застосовувати банк клієнта. Якщо в банка виникне необхідність виконати повторне платіжне доручення через неточну або неповну інформацію (вказану в реквізитах отримувача), буде знята додаткова плата – 50 Євро.

Вартість наших послуг складає 980 грн включно з перекладом довідки про доходи.

СКІЛЬКИ КОШТІВ У СЕРЕДНЬОМУ МОЖНА ПОВЕРНУТИ?

Розмір суми повернення залежить від сукупності доходів в Україні та Німеччині за 1 рік. У середньому наші заявники повертають від 50 до 1000 євро.

ЯК ДОВГО ТРИВАЄ ПРОЦЕДУРА ПОВЕРНЕННЯ?

Процедура повернення податків після надсилання документів до Німеччини триває у середньому 4-6 місяців. Однак просимо зауважити, що час розгляду документів залежить виключно від німецької податкової. Ми, нажаль, не маємо змоги пришвидшити його. Як тільки твоя заявка буде розглянута, ти одразу ж отримаєш повідомлення.

ЯКИМ ЧИНОМ Я ОТРИМАЮ КОШТИ?

Гроші будуть перераховані в євро на твій рахунок у банку. Ти отримаєш лист на електронну пошту, в якому за посиланням потрібно буде внести твої банківські реквізити. Якщо ти ще не маєш рахунку в євро, тобі треба буде звернутись в банк в Україні, відкрити його і взяти повні реквізити! Зауваж, за переведення коштів банк утримує бл.25 євро від суми переказу.

Якщо ви використовуєте карту ЄС для повернення податку, комісія у розмірі 25 євро стягуватися не буде.